ACT Kampı 2. Modül Başlıyor!

Eğitim Koordinatörü:Doç.Dr. Fatih Yavuz

Eğitimciler: Doç.Dr. Fatih Yavuz, Dr. Şengül İlkay, Dr. Zülal Çelik

Bağlamsal Bilimler ve Psikoterapiler Derneği’nin koşulsuz katkısıyla düzenlenecek iki günlük ACT eğitim programı İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Eğitime katılım ön koşulu: Daha önce düzenlenen “ACT Kampı” başlıklı eğitimlere katılan psikiyatri uzmanları ve asistanları başvurabilirler.Eğitim kontenjan ile sınırlıdır.

Eğitim tarihleri ve süresi: Program; 09-10 Mart 2019 tarihlerinde, günde 6 saat olmak üzere toplamda 12 saat olarak gerçekleşecektir.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge: Tüm saatleri eksiksiz dolduran katılımcılara 12 saatlik eğitimi tamamlama belgesi verilecektir.

Kayıt ve iletişim: Arbeta Turizm & Organizasyon. Tel: +90 212 351 65 35 Nispetiye Cad. No: 55/2 Etiler – İSTANBUL 

Eğitim ücreti:550 TL, Konaklama: 660 TL, Transfer:140 TL

Eğitim yeri: Elite World Europe Hotel. İstanbul

Eğitimciler:

Doç.Dr. Fatih Yavuz

Tıp eğitimini Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde (2002), psikiyatri uzmanlık eğitimini S.B. Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (2010) tamamladı. 2010-2019 yılları arasında Bakırköy Prof.Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri başasistanı olarak görev yaptı. 

Fakülte yıllarından itibaren klinik psikoloji ve psikiyatrinin kuramsal yönüyle yakından ilgilendi. Psikiyatri eğitiminin ilk yıllarında Bilişsel-Davranışçı Psikoterapi yaklaşımları üzerine çalıştı ve 2011 yılında Academy of Cognitive Therapy (ABD) tarafından Bilişsel Terapist olarak, 2017 yılında EABCT tarafından Bilişsel-Davranışçı Terapist olarak sertifiye edildi. Sistemik ve yapısal aile terapisi kuramları üzerine eğitim aldı. Trans-diagnostik süreçler, Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) başta olmak üzere yeni kuşak bilişsel-davranışçı terapiler, Dil bilimleri ve felsefesi, Davranışsal psikofarmakoloji, Psikoterapi eğitimlerinin geliştirilmesi, teknoloji tabanlı psikoterapiler ve Sanal Gerçeklik teknolojisinin davranış biliminde kullanımı, önde gelen ilgi alanlarıdır.

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği (2010) kurucu üyesi, Bakırköy Araştırma ve İleri Eğitim Merkezi Bilişsel-Davranışçı Terapiler çalışma grubu (BARİLEM-BDT) (2012) kurucu koordinatörü, Bakırköy Sanal Gerçeklik Laboratuarı kurucusu olan Dr. Yavuz; merkezi ABD’de bulunan ve ACT yaklaşımını temsil eden Bağlamsal Davranış Bilimleri Derneği Türkiye Temsilciliğinin (2013) kurucu başkanı ve Bağlamsal Bilimler ve Psikoterapiler Derneği’nin (2016) kurucu başkanıdır. 2015 yılından itibaren Litera Yayıncılık psikoloji bölüm editörlüğünü yürütmektedir. Psikopatoloji, biliş-dil-davranış ilişkileri ve davranış bilimi üzerine araştırmalar ve yayınlar yapmakta, ACT yaklaşımıyla terapist eğitim ve süpervizyonlarını sürdürmektedir.

Dr. Şengül İlkay

Psikiyatri uzmanlık eğitimini İstanbul Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tamamlamıştır. Halen, Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri uzmanı olarak görev yapmaktadır. Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi alan Dr. İlkay, uzmanlık eğitimi sürecinde Dr. Fatih Yavuz ile ACT üzerine çalışmaya başlamıştır. Halihazırda davranışçılık, İlişkisel Çerçeve Kuramı ve ACT üzerine eğitim ve çalışmalarına devam etmektedir.

Dr. Zülal Çelik

Halihazırda Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi 5. Psikiyatri Birimi’nde çalışmaktadır. Dr. Çelik’in çalışmaları özellikle travma ilişkili durumlar, psikoz ve kendine-şefkat ilişkisi üzerine yoğunlaşmış bulunmaktadır.

Eğitim İçeriği:

09 Mart 2019, Cumartesi:

09:00 – 10:30 ACT, RFT ve İşlevsel Bağlamsalcılık
11:00 – 12:30 Vaka Formülasyonu Uygulamaları
13:30 – 15:00 Terapi Hedeflerini Netleştirme
15:30 – 17:00 Yaratıcı Umutsuzluk Nasıl Pekiştirilir?

10 Mart 2019, Pazar:

09:00 – 10:30 Klinik Uygulamalarda Metafor Kullanımı
11:00 – 12:30 Bir Terapist Kırk Süpervizör-1
13:30 – 15:00 Bir Terapist Kırk Süpervizör-2
15:30 – 17:00 ACT Terapisti Seansta Ne yapar?

İLETİŞİM

Şu an etrafta değiliz. Ancak bize bir e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

Bağlamsal Bilimler ve Psikoterapiler Derneği © 2020 Tüm hakları Saklıdır. DUTAJANS©

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Araç çubuğuna atla